Wygoda i bezpieczeństwo, czyli foteliki z isofixem

Obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych dotyczy wszystkich maluchów, które nie osiągnęły wzrostu 135 cm. Dlaczego jest to takie istotne? Certyfikowany fotelik zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy, a także zmniejsza ryzyko poważnych urazów w razie wypadku. Jednak coraz częściej oprócz bezpieczeństwa liczy się również wygoda i łatwe użytkowanie. Dlatego rosnącym zainteresowaniem cieszą się foteliki z isofixem, które szybko można zamontować w samochodzie. 

Kupując fotelik samochodowy dla dziecka, rodzice w pierwszej kolejności zwracają uwagę na bezpieczeństwo. Żaden rodzic nie chciałby, żeby jego pociechom stała się jakakolwiek krzywda. Dlatego podczas zakupu należy koniecznie zwrócić uwagę na certyfikaty, jakie posiada fotelik. Świadczą one o tym, że przeszedł on rygorystyczne testy bezpieczeństwa i stanowi dobry wybór dla malucha.

Wielu rodziców decyduje się na foteliki z isofixem. Czy nadają się one jednak do wszystkich samochodów? Niestety, w starszych modelach często konieczne jest zamontowanie fotelika w tradycyjny sposób, co zajmuje nieco więcej czasu.

Foteliki z isofixem mają jeszcze inną zaletę- dzięki łatwemu montażowi, nie ma ryzyka, że fotelik będzie założony nieprawidłowo. W przypadku modelu montowanego tradycyjnie, może się zdarzyć, że zostanie on źle założony, przez co nie zapewni przewożonemu dziecku bezpieczeństwa! Dlatego kupując fotelik, warto poważnie rozważyć wybranie takiego, którego montaż nie będzie zbyt problematyczny. Czasami zdarzają się sytuacje, że fotelik trzeba przekładać z jednego samochodu do drugiego. Wówczas isofix okazuje się być bardzo przydatny!

Na polskim rynku dostępnych jest obecnie całkiem sporo marek fotelików, ale tylko kilka z nich daje gwarancję bezpieczeństwa. Certyfikowane, dobrej jakości foteliki z isofixem to koszt około 500 złotych. W zależności od modelu oraz zakresu wagowego, cena ta może oczywiście być znacznie wyższa. Zważając na to, że będzie on używany przez malucha kilka lat, warto zainwestować w model renomowanej marki, który może pochwalić się europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa.

Przed dokonaniem zakupu, foteliki z isofixem najlepiej przymierzyć do samochodu i sprawdzić, czy aby na pewno ten model będzie kompatybilny z pojazdem. W ten sposób można uniknąć przykrych niespodzianek! 

Podczas zakupu warto także zwrócić uwagę na inne istotne szczegóły, takie jak materiał, którym obity jest fotelik. Znaczenie ma nie tylko kolor tapicerki, ale również sposób obszycia. W razie zderzenia, materiał może ochronić delikatną głowę maluszka przed urazem. Niestety, mało kto zwraca uwagę na to, jak jest uszyta tapicerka, gdyż może to się wydawać zupełnie nieistotnym szczegółem. Okazuje się, że to nieprawda, co zostało udowodnione podczas testowania poszczególnych modeli fotelików.

Bezpieczeństwo maluszka powinno być niezmiernie ważne dla każdego rodzica. Dlatego warto zainteresować się, jakie foteliki z isofixem są najlepszym wyborem i potrafią skutecznie ochronić dziecko podczas jazdy. 

Dowiedz się więcej https://www.dzieciecemarzenia.pl/blog/foteliki-isofix-dlaczego-warto-postawic/