Rowery szosowe na wyścigi kolarskie

personal-roads-girl-bikePrzygotowanie się do wyścigu kolarskiego to dość skomplikowany proces, ponieważ trzeba zadbać wtedy o wiele różnorodnych czynników. Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zakupienie wysokiej jakości roweru szosowego. Oczywiście należąc do klubu kolarskiego właściciel zapewnia zawodnikom odpowiedni sprzęt, ale najpierw do takiego klubu trzeba się przecież dostać. Posiadanie własnego roweru szosowego to dla zawodowca konieczność, ponieważ na czymś trzeba przecież trenować. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby rower był w pełni sprawny, gdyż kolarze na drogach rozwijają naprawdę duże prędkości i łatwo wtedy o upadek, a jeżdżenie na niesprawnym rowerze zwiększa ryzyko poważnej kraksy, do której nikt chyba nie chciałby dopuścić. Warto dobierać taki rower z głową, w czym pomóc mogą przede wszystkim specjaliści branżowi, których na polskim rynku nie brakuje. Takie rowery powinny być przede wszystkim lekkie, komfortowe oraz wytrzymałe.

Walka o dobry wynik

Jazda na profesjonalnym rowerze szosowym zwiększa szanse danego zawodnika na osiągnięcie dobrego wyniku w wyścigu kolarskim, więc widać wyraźnie jak ważną sprawą jest to, aby zakupić odpowiedniej marki rower. Trzeba się w tym wypadku przygotować na dość spory wydatek finansowy, rzędu nawet kilku tysięcy złotych, ale jest to inwestycja we własną karierę kolarską, dlatego takie koszty na pewno mogą się zainteresowanym w pewnym momencie zwrócić. Bez odpowiedniej klasy roweru nie można ścigać się z najlepszymi na ich poziomie, trzeba mieć rower z odpowiednią ilością przerzutek, z wysokiej jakości osprzętem, ale też zapewniający możliwość przybrania pozycji aerodynamicznej na zjeździe, czy też na płaskim terenie. Kolarz musi oczywiście zadbać też o kask, który chroni najważniejszą część ciała, a więc głowę podczas poruszania się na szosie.

Rower dla każdego

Rowery szosowe przeznaczone są dla każdej osoby ceniącej sobie jazdę po asfalcie. Jak sama nazwa wskazuje korzysta się z nich podczas jazdy na szosie, gdzie idealnie spełniają swoje najważniejsze funkcje:

  • zapewniają kolarzowi komfort jazdy,
  • dbają o odpowiednią pozycję kolarza podczas jazdy,
  • są odporne na uszkodzenia,
  • umożliwiają osiąganie dużych prędkości na płaskim terenie oraz na zjeździe,
  • sprawiają, iż wspinaczka pod górę jest dużo łatwiejsza przy dobraniu odpowiedniego przełożenia.

Widać, że trzeba się znać na takich rowerach, aby wybrać dla siebie optymalny, ale nie jest to problem jeśli zainteresowana osoba uda się do profesjonalnego sklepu rowerowego i poprosi o pomoc wykwalifikowanego sprzedawcę.

Jazda rowerem po górach