Plac zabaw Bytom – charakterystyka poszczególnych miejsc

Dzieciom należy zapewnić odpowiednią porcję rozrywki. Jeżeli mieszkasz w Bytomiu, to najwłaściwszym rozwiązaniem będzie dla ciebie plac zabaw Bytom. Warto zapoznać się z charakterystyką niektórych takich miejsc znajdujących się w tym mieście.
Plac zabaw zlokalizowany przy ulicy Kolejowej
Znajduje się on w centrum miasta. Zaraz obok tego miejsca są bloki mieszkalne, co powoduje, że dzieci tam mieszkające mają bardzo blisko położone miejsce do zabaw. Na tym placu zabaw nie ma zbyt wiele atrakcji, jednak jeżeli dziecko zechce się bawić, to każdy miejsce jest dobre. Problemem tego obiektu jest brak obszernej piaskownicy, co powoduje, że może się tam bawić jednocześnie zaledwie garstka maluchów. Ważną kwestią jest to, że są tu na bieżąco dokonywane wszelkie niezbędne naprawy, co sprawia, że urządzenia znajdują się w dobrym stanie technicznym i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia dzieci.
Plac zabaw położony na Placu Słowiańskim
To miejsce robi naprawdę dobre wrażenie. Można się do niego dostać w miarę łatwy sposób. Należy jedynie podążać wzdłuż ulicy Bolesława Chrobrego. Na tym placu zabaw przeważnie bawi się pokaźna liczba dzieci. Wynika to przede wszystkim z atrakcyjnych elementów, które się tam znajdują. Można do nich zaliczyć m.in.:

fantazyjną ślizgawkę,
przyciągające uwagę karuzele,
nowoczesną rurę,
doskonale nadające się do zabawy huśtawki.

W tym obiekcie nie ma przedmiotów stanowiących niebezpieczeństwo. Dzięki temu nie zanotowano tutaj jakichś groźniejszych wypadków.
Plac zabaw znajdujący się przy ulicy Podhalańskiej
To miejsce położone jest w dzielnicy Bytomia o nazwie Szombierki. Nie ma w nim aż takiej liczby atrakcji, jak w obiekcie zlokalizowanym na Placu Słowiańskim. Znajdują się tu huśtawki, ślizgawka czy bujaki, jednak wszystkie te przedmioty są dostępne w wersji mini, co sprawia, że nadają się one jedynie dla najmłodszych dzieci. Plusem tego placu zabaw jest duża ilość piasku, co sprawia, że jest on polecany dla tych dzieci, które lubią tworzyć rozmaite budowle wykonane z tego materiału.
Plac zabaw umiejscowiony przy ulicy Orzegowskiej
Jest on również położony w Szombierkach. Ten plac zabaw umiejscowiony jest w centrum osiedla, dlatego jest idealnym wyborem dla dzieciaków tam mieszkających. Ważne dla rodziców jest to, że mogą oni z pobliskich bloków kontrolować zabawę dzieci. Wszelkie znajdujące się tam urządzenia są regularnie badane, dzięki czemu są bezpieczne. Dzieci w tym miejscu mogą skorzystać z:

kolorowych ślizgawek,
drabinek, które mogą być sprawdzianem zręczności,
ciekawych opon,
doskonale wykonanych huśtawek.

Ten obiekt zawiera również kilka ławeczek, które zapewniają komfort, dzięki czemu można na nich zaznać niezbędnego odpoczynku.
Nowe place
W zasobach Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (w skrócie: BSM) znajduje się łącznie osiem placów zabaw. Większość z nich stanowią niewielkie obiekty, które są wyposażone przede wszystkim w huśtawki, piaskownice, a także bujaki. Wszelkie prace naprawcze w tych miejscach są realizowane systematycznie. W planach zarządu BSM jest wymiana uszkodzonych oraz zniszczonych urządzeń, jednak nie zamierza on w najbliższej przyszłości wybudować nowych placów zabaw.
Znajdująca się w dzielnicy Bytomia Miechowice Spółdzielnia Mieszkaniowa sprawuje opiekę nad około 20 obiektami, dzięki którym dzieci mogą zażyć odpowiedniej porcji ruchu. Te place zabaw są poddawane regularnym kontrolom, których zadaniem jest sprawdzenie ich stanu technicznego. W planach tej spółdzielni jest wybudowanie kolejnego obiektu, który ma być zlokalizowany przy ulicy Felińskiego.

Warto przeczytać także na temat Bytomia;

Jaka poczta bytom obsłuży najlepiej?