Kolonie survivalowe – wyprawy leśne i nie tylko

Ostatnio jednym z bardzo popularnych trendów wśród kolonii i obozów stały się szkółki przetrwania. Dzieciaki kochają wyzwania i przygody. Idąc za ciosem organizatorzy wycieczek dla dzieci stworzyli całkiem nową ofertę, która nosi nazwę kolonia survivalowa.

Aby wytłumaczyć Wam na czym polega idea kolonii survivalowych, na samym początku trzeba wyjaśnić pojęcie survivalu. Otóż z angielskiego „survival” oznacza przetrwanie, a zatem wszystko co będzie odbywało się podczas wyjazdów będzie miało na celu nauczenie dzieciaków właśnie przetrwania. Oczywiście każde zajęcia prowadzone są w postaci zabaw oraz pod nadzorem opiekunów kolonijnych.

Kolonie survivalowe charakteryzują się ogromną dawką ruchu oraz codziennie nowymi zadaniami. Dzieciaki aż same palą się do tego, aby rozwiązywać nowe zagadki oraz brać udział we wszystkich konkurencjach.

Podstawą kolonii survivalowych są wyprawy leśne oraz uczenie dzieciaków radzenia sobie w trudnych warunkach. Podczas tychże wypraw leśnych dzieciaki uczą się na przykład rozpalać ogień, budować szałas oraz zdobywać wodę w trudnych warunkach. Wszystkie zajęcia na koloniach survivalowych prowadzone są w sposób przemyślany i zaplanowany. Każde dziecko jest bezpieczne.

Kolonie survivalowe to gwarancja dobrej zabawy, a przy tym sporej dawki nauki. Uczestnicy tychże kolonii uczą się także jak posługiwać się kompasem czy mapą oraz bardzo ważnej orientacji w terenie. Poznają podstawowe drzewa i krzewy, a także uczą się prawidłowych zachowań w lesie.

Podczas trwanie kolonii survivalowych nie może zabraknąć oczywiście ogniska, dzieciaki najpierw same muszą nazbierać patyki na ognisko, następnie je rozpalić, a później usmażyć kiełbaski. Gwarantujemy, że po takim wysiłku kiełbaski smakują jeszcze lepiej.

Kadra wybierana na kolonie survivalowe to ludzie podchodzący z ogromna pasją do wykonywanej pracy. Zazwyczaj są to instruktorzy survivalu, byli wojskowi lub po prostu osoby pasjonujące się przetrwaniem. Zapewniamy, że każdy z nich zadba o dobrą zabawę i bezpieczeństwo waszych pociech.

Oprócz zajęć kierunkowych, które są wymienione wyżej, dzieciaki uczestniczą jeszcze w innych bardzo ciekawych zajęciach. Jednym z niezmiennych punktów kolonii survivalowych są wycieczki fakultatywne i tutaj dzieciaki najchętniej uczestniczą w zajęciach w parkach linowych. Jest to dla nich ogromne przeżycie. Organizatorzy starają się, aby każda kolonia survivalowa miała właśnie taką wycieczkę do parku linowego, ale jeśli logistycznie jest to nie możliwe to dzieciaki zabierane są na przykład do parków rozrywki, do aquaparków lub innych ciekawych regionalnych miejsc. Z doświadczenia wiemy, że uczestnicy są zadowoleni z każdej zaproponowanej atrakcji.

Koszt kolonii survivalowych zależy od indywidualnych cen organizatora. Natomiast rodzic chcący wysłać swoją pociechę na tego typu wakacje, powinien liczyć się z kosztami zaczynającymi się od 2000 zł.

Polecamy kolonie survivalowe dla wszystkich dzieci, zarówno tych „zaprawionych w boju” jak i dla „świeżynek”, które wyjeżdżają na kolonie po raz pierwszy. Życzymy udanych wakacji podczas kolonii survivalowych.