Implantologia- trwałe rozwiązanie nieestetycznego problemu

dentist-equipment-replacement-lamp-light-lightingImplantologia stomatologiczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii, koncentrująca się na trwałym uzupełnianiu braków w uzębieniu. Stanowi doskonałą alternatywę dla dotychczasowych, tradycyjnych metod odbudowy- mostów, koron i protez. Wrażenia estetyczne i odczucia pacjenta wiernie odzwierciedlają stan naturalnego uzębienia. Największymi zaletami tego typu leczenia względem metod alternatywnych są:
Bezpieczeństwo i komfort pacjenta- implanty zębowe trwale osadzone w kości nie podlegają poluzowaniu, niedopasowaniu czy wypadnięciu Zachowanie zębów sąsiadujących- implanty nie wymagają naruszania integralności zdrowych, sąsiadujących zębów np. przez szlifowanie Zachowanie anatomii kości szczęki- ubytki zębowe generują stopniowy zanik kości i zmiany anatomii szczęki i twarzy, wystąpieniu czego zapobiegają implanty Bez względu na przyczynę utraty uzębienia (uraz, próchnica czy choroby przyzębia) implanty zębowe doskonale odtwarzają prawidłowe warunki zdrowia jamy ustnej, m. in. właściwą funkcję żucia czy odciążenie pozostałych zębów, które przejęły funkcje zębów utraconych.
Doskonała dostępność takiego leczenia dyktowana jest lawinowo rosnącym zainteresowaniem pacjentów. Jak każde duże miasto o bogatym zapleczu stomatologicznym, obejmującym implanty zębów Wrocław umożliwia wykonanie tego typu leczenia w wielu placówkach.  Także w innych miastach wiele gabinetów oferuje taki typ leczenia, obejmujący pacjentów w różnym wieku i o różnej historii chorobowej.

Procedura przedimplantacyjna jest jednolita bez względu na lokalizację gabinetu dentystycznego- obejmuje obrazowanie tomografem komputerowym oraz bardzo dokładny wywiad medyczny, dotyczący m in. współwystępujących chorób czy zażywanych leków. Wymagane jest także przeprowadzenie badań biochemicznych (morfologii, czasu krwawienia i krzepnięcia, hormonów tarczycy, poziomu glukozy i elektrolitów oraz HIV i HbS).
Zabieg implantacji rozpoczyna się od znieczulenia, po czym następuje wywiercenie w kości otworów (osteotomia), w których osadzane są implanty. Czym są implanty zębowe? To hipoalergiczne tytanowe śruby, stanowiące mocowanie dla koron zębowych. Cechuje je bardzo duża wytrzymałość i doskonała podatność na procesy osteointegracji, czyli zrastania z żywą tkanką kostną. Dostępne są także implanty cyrkoniowe (ceramiczne), o mniejszej tendencji do uczulania, ale wymagające niekiedy odbudowy kości w celu ich stabilizacji. Po procesie zrastania, trwającym od 3 do 6 miesięcy, i wymagającym od pacjenta ścisłego przestrzegania zasad higieny jamy ustnej, zakładane są korony zębowe, wiernie odtwarzające anatomiczny kształt zęba.
Leczenie implantologiczne cechuje bardzo niski odsetek niepowodzeń, gdyż nie jest to leczenie eksperymentalne, a doskonale opracowana i udokumentowana forma leczenia. Bez względu na to, jaka jest lokalizacja gabinetu, w którym wykonasz implanty zębów Wrocław, Kraków czy Warszawa- leczenie charakteryzuje się co najmniej 96% skutecznością. Ta bezpieczna i trwała forma leczenia przywróci uśmiech na Twojej twarzy.

Zobacz: http://www.uni-dental.com.pl/leczenie-kanalowe/