Buty Narciarskie Tecnica – kolekcja na sezon 2019

Włoski producent obuwia narciarskiego Tecnica nie jest bardzo popularny w Polsce, jednak na zachodzie jest to marka szanowana, uznawana za jedną z najstabilniejszych pod kątem jakości produktu. Firma znana jest z tego, że inwestuje sporo pieniędzy w nowe rozwiązania, są jednymi z najlepszych, pod względem implementacji włókna węglowego, w dostępne dla przeciętnych konsumentów obuwie narciarskie. W swojej ofercie mają kilka ciekawych modeli, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie

Firebird

Buty narciarskie Tecnica Firebird to najbardziej szanowany model obuwia wypuszczony przez włoskiego producenta. Dostępne w 7 różnych odmianach (im wyższa numeracja 'WC’ tym bardziej zaawansowane, a co za tym idzie droższe są to buty) pozwalają dostosować swoje wymagania do odpowiedniego modelu. Najlepsze buty narciarskie Tecnica Firebird to te z numerkiem 150. Trochę toporne z wyglądu, ale bardzo sztywne i jednocześnie komfortowe buty, pozwalają w pełni kontrolować sytuację na stoku. Charakterystyczne dla „150′ jest użycie włókna węglowego, możliwe obniżenie wagi każdego elementu i zastosowanie tworzyw sztucznych. Firebird występuje jedynie w kolorze pomarańczowym, takim samym, jak logo Tecnica.

Mach1

Większej dowolności w doborze koloru, umożliwia model Mach1, będący topowym, typowo wyczynowym produktem dla wymagających narciarzy. Sam design jest też znacznie bardziej krzykliwy i nowoczesny. Buty narciarskie Tecnica Mach1 dostępne są w 3 wariantach, z czego każdy wariant ma swoje dodatkowe opcje. Buty te dzielą się ze względu na użyte technologie (130 oznacza najbardziej zaawansowane technologicznie buty), lecz każdy z nich występuje w 3 odmianach. Dla ludzi o stopach wąskich, szerokich i standardowych. Dzięki czemu, każdy może kupić buty narciarskie Tecnica Mach1 w takim rozmiarze, by w pełni cieszyć się ich możliwościami.

Mach Sport

Buty narciarskie Tecnica Mach Sport to najbardziej standardowy model buta w gamie producenta, idealny wybór dla każdego narciarza, który jeździ dla przyjemności, nie dla czasów pobitych na najbardziej zaawansowanych trasach. Model ten, stawia na łatwość zapinania obuwia, oraz odpowiednie ustabilizowanie kostki, wraz z jej ochroną. Najwyższy model również posiada elementy wykonane z włókna węglowego, a w porównaniu do wcześniej opisanych modeli, posiada on też lepszą wentylację.

Cochise

Dla fanów szaleństw poza wyznaczonymi trasami, ciekawym produktem będą buty narciarskie Tecnica Cochise. Jest to produkt przeznaczony na freeride, będący pod kątem stylistyki najbardziej ciekawym produktem włoskiej marki. Posiadające ultralekką skorupę obuwie poradzi sobie z nawet najcięższymi warunkami pogodowymi. Podobnie jak model Mach1, model Cochise posiada bardzo szeroką gamę rozmiarów.

Zero G

Niezwykle jaskrawe, smukłe oraz lekkie buty charakteryzujące się bardzo dobrą podeszwą, umożliwiającą podejście w nawet trudnych warunkach. Buty radzą sobie bardzo dobrze nawet na oblodzonym śniegu. Dostępne w 3 wersjach, różniących się przede wszystkim wagą.

Junior

Warto dodać, że buty narciarskie Tecnica dostępne są również dla najmłodszych. Włoski producent oferuje buty wyczynowe, sportowe oraz freeride również w wersji dla małych narciarzy.

Czytaj również inne artykuły na podobny temat:

https://twoje-narty.pl/6_tecnica

https://twoje-narty.pl/buty/581-buty-narciarskie-tecnica-mach1-110-lv-2018.html